اندکی تفکر

این چند روزه پیامای زیادی برام اومد که چطور میشه امید داشت، اونم توی بازای که افراد گردن کلفت دارن کار می کنن، چقدر باید تلاش کرد اصلاً؟
اگه حال دارین بشینین می خوام براتون یه داستان کوتاه بگم:یادمه بابام همیشه می گفت که عشق تو جوونی چیزی نیست جز جنون (خریت) و خب طبیعیه که بابام به منی که دیوانه وار عاشق کامپیوتر بودم بگه مجنون (خر) تقصیریم نداره، دنیاها متفاوته، اونا یاد گرفتن نوع دیگه ای زندگی کنن و پول دربیارن و عشق بورزن و… منم اینجوری یاد گرفتم که هیچ کاری نکنم جزء کد زنی.

تقریباً از موقعی که عقلم رسید، به طور مدام داشتم چیزهای مختلف رو تست می کردم (از VB6، سی پلاس پلاس و جاوا، کاتلین بگیر تا اندروید و…) تنها چیزی که به زندگیم معنا می داد، پیدا شدن سر و کله یه زبان جدید، یه پلتفرم خاص یا ترفندهای نوین بود رفاقتی عجیبی بین من و گوگل شکل گرفته بود از بس که توش سرچ می کردم، هر وقت اول یه کلمه رو می نوشتم، خودش می رفت و سایت مد نظرمو میاورد، از لپ تاپم نگم که از بس کمرشو باز و بسته کردم، دیسک گرفت و الآن تمام مدت بازه.

بهترین خودت باش

خب زندگی منم اینجوری بود دیگه، هر روز بیشتر غرق دنیای برنامه نویسی می شدم، انقدر غرق بودم که گاهی نگرانی توی چشمای بابامو نمی فهمیدم، دوست داشتم با برادرم گرم باشم ولی بلد نبودم به زبون دیگه ای جزء کد، ارتباط برقرار کنم، کدی که فقط مادرم درکش می کرد (تنهاترین یاور، فداش بشم)
درکم کرد و پشتم موند، موند تا ثمره تلاشمو ببینم

من خودمو هنوز اول مسیر می بینم و راهی که برای خودم ترسیم کردم خیلی ترسناک و پر از سربالایی و سر پایینیه، ولی همیشه اینو به شاگردامم میگم که مهم شروع کردنه (برکت می خوای حرکت کن) خیلیا این مدت اومدن و خواستن باهام شروع کنن ولی کم آوردن (شاید شرایط باعث شد)، خیلیام هستن که هر روز میان و میگن برنامه نویسی چجوریه؟میگن خیلی توش پول هست؟ و… بله توش خیلی پوله، اونم واسه کسی که، خیلی کوله?

افرادی رو که می بینید توی زمینه برنامه نویسی به ثروت زیادی رسیدن، باید بگم رسماً باباشون دراومده این مسیر مبارز می خواد، مبارزی که برای شروع، اول باید با خودش بجنگه (به یاد یاس: من می جنگم) با وجود درگیریای سربازی و تدریس و دفتر روزنامه و… من شروع کردم جنگمو، شرکت رفتم، پروژه شخصی گرفتم، با ایده خودم شروع به طراحی کردم، هنوز هیچکدومش چیز عجیب و غریبی نشده، ولی میشه
ما به همه گفتیم میشه، شما هم بگید…


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *