سختی کشیدی ؟

گاهی اوقات دوست دارم رنج بیشتری میکشیدم. سختی ها درک و تجربه خاصی از زندگی رو به ما میدن، قدرتی فوق العاده برای پیشرفت دارن…

سختی ها، یک دلیل قوی برای انجام کار ها به ما میدن. همیشه از اینکه چرا بابام بهم غر میزد دلخور بودم از اینکه باید شهریه دانشگاهمو و خیلی هزینه های دیگه رو خودم جور می کردم البته هزینه هایی که از نظر پدرم  بی ارزش بود قطعا شما هم همچین چیزایی رو داشتین که بخرین ولی نمی خریدن خلاصه ناراحت بودم و هر روز بخاطرش غرغر میکردم. اما الان که نگاه می کنم این مسیر و سختی ها بوده که من رو به اینجایی که هستم کشوندهاین سختی های و رنج ها یک چرایی قدرتمند برای درس خوندن  و ادامه راه به من داد ! راهی نبود باید میخوندم کلی وقت و هزینه پشت این رفت و آمد ها بود.

دو فرد رو در دو خانواده مختلف در نظر بگیرین یکی به صورت کامل از سوی خانواده به صورت کامل تامین میشه و یکی نمیشه، اونی که تامین میشه نیازی نمیبینه، انگیزه ای نداره که حرکت کنه و به دستاوردها یا اهداف زندگیش برسه چون همه چی هست  بی نیازه. دلیل حرکت کردن چی میتونه باشه؟
اما اون فردی که تامین نمیشه مجبوره حرکت کنه، برای حفظ بقاش میجنگه … من از اونا بودم که جنگیدم

بازی های کامپیوتری که انجام می دادیم رو یادتونه؟

شاید یه روز از اینکه همه چی داریم ناراحت باشیم! چون دیگه نیاز نباشه کاری کنیم چون همه چی داریم.
GTI رو یادتونه ؟ استفاده از رمز توی بازی ها لذت بازی کردن رو از ما می گرفت؛ وقتی رمز ها بود لذت بازی کمتر شد، دیگه دنبال اسلحه نبودیم، از لذت ماموریت ها کم شده بود چون هدف فقط رد کردن مرحله بود که مهم بود نه به دست آوردن پول برای خرید اسلحه. کارمون فقط رسیدن به هدف میشد نه لذت از بدست آوردن و رسیدن به هدف. دیگه برای مصرف تیر محدودیتی نداشتیم و همین باعث میشد در نشونه گیری هم دقت نکنیم!

نداشتن خودش یه نوع چالش لذت بخشه، این سختی هاو رنج ها به ما اشتیاق و انگیزه ادامه میدن. هرچند من از این سختیا هنوزم گله میکنم، اما این سختی ها ما رو محکوم میکنن، محکوم به حرکت، محکوم به بلند شدن، محکوم به بینشی عمیق تر، محکوم به موفقیت!

من همچنان زنده ام.


3 دیدگاه

محمدرضا · ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ در ۱۷:۱۸

عالی 😉

بیماریِ لجبازی - وحید گروسی · ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ در ۰۰:۲۱

[…] همین نوشته قبلیِ سایتم رو که لذتِ رنج هست رو به یکی فرستادم که بخونه تا نظرش رو بهم بگه و اگه […]

بیماریِ لجبازی - ایده طلایی · ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ در ۰۰:۰۱

[…] همین نوشته قبلیِ سایتم رو که لذتِ رنج هست رو به یکی فرستادم که بخونه تا نظرش رو بهم بگه و اگه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *